Od 26 czerwca mniejszy zbiornik Zalewu jest dostępny dla mieszkańców Gminy Świdnica jak i osób przyjezdnych jako miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. W każdy piątek, sobotę i niedzielę w okresie od 26.06.2020 do 30.08.2020 w godzinach 10:00-18:00 będzie można w pełni korzystać z walorów Zalewu Świdnickiego. Wyznaczyliśmy 2 strefy do kąpieli. Pierwsza dla młodszych miłośników kąpieli, druga dla osób umiejących pływać. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących będzie czuwał ratownik, który został wyposażony w odpowiedni sprzęt ratowniczy. Dodatkowo teren został zabezpieczony w stały dozór monitoringu.

KĄPIEL Z GŁOWĄ

Pamiętajmy iż, kąpiel w różnego rodzaju zbiornikach wodnych poza przyjemnością i rozrywką, stanowi  również zagrożenie. Warto zdać sobie sprawę, że jeżeli zachowamy odpowiednią ostrożność i rozwagę, kąpiel będzie czystą zabawą i przyjemnością. Ważne jest aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub różnych środków odurzających. Przed wejściem sprawdzać informacje o stanie wody. W przypadku gdy zarządca nie wyda oficjalnej informacji o zamknięciu kąpieliska, a woda wydaje się być mętna, ma nieprzyjemny zapach lub pojawiła się znacząca piana – lepiej zrezygnuj z kąpieli i poinformuj zarządcę o swoich spostrzeżeniach.

WAŻNE

Mniejszy zbiornik Zalewu Świdnickiego w godzinach 10:00-18:00 będzie stanowił miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Wobec czego poza kąpielą w zbiorniku dozwolone jest pływanie na różnego rodzaju materacach, pontonach itp. Dodatkowo zbiornik ten jest przeznaczony dla wędkarzy. Jako zarządca prosimy o zachowanie równowagi pomiędzy wędkarzami jak i plażowiczami. Grunt to pozytywne nastawienie 🙂

Pamiętajmy, że na mniejszym zbiorniku obowiązuje zakaz kąpieli zwierząt. Nasi milusińscy mogą ochłodzić się w drugim (większym) zbiorniku, którego przeznaczenie na to zezwala.

Życzymy Państwu miłego i bezpiecznego wypoczynku na terenie Zalewu Świdnickiego!

Wójt gminy Świdnica i Dyrektor GOSiR